Já fakt nic nestíhám

Potřebovala bych, aby můj den měl minimálně čtyřicet hodin, ale stejně by mi to bylo málo. Nestíhám, nestíhám. Moc aktivit, moc zájmů, ale zároveň moc prokrastinace.

Jsem ten typ člověka, co potřebuje mít vše precizně naplánované, co nenechává nic náhodě a co prostě nesnáší změny a anarchii v již domluveném.

Od začátku prázdnin sem tam koukám po jobs.cz a hledám si možnost práce. Na facebooku si mě odchytla ředitelka ZŠ s nabídkou práce u nich na prvním stupni. Učit je můj vysněný sen, proto jsem okamžitě souhlasila a vydala se na pohovor.

Jaký byl můj šok, když ředitelka na pohovoru říkala, že mi může obratem dát smlouvu, že mi zašle předměty, co bych mohla učit, a druhý den mi napsala, že se vlastně do jejich školy nehodím. Obrečela jsem to, co si budem.

Ale pak jsem si řekla dobře, prostě to vyzkouším a začala jsem aktivně hledat novou práci. A zjistila jsem, že učitelé prostě nejsou.

Výsledek obrázku pro not enough teachers

A školy se proto prakticky přetrhnou, pokud najdou někoho, kdo studuje VŠ alespoň pedagogického směru a má zájem učit. Takže jsem obešla pár pohovorů a na začátku srpna zjistila, že doopravdy nastupuji do práce a budu učit!

Spolu s tím ale nastupuji do třetího ročníku, takže mě čekají státnicebakalářka a samozřejmě ještě klasické zkouškové. Tedy kompletní semestr se všemi požadavky.

Abych to nebyla já, vymyslela jsem si ještě, že nebudu pokračovat ve svém oboru, ale pokusím se o přijímačky na zájmové chovy, což je obor kompletně mimo moje zájmy. Nikdy jsem s biologií nebyla velký kamarád, takže proč vlastně tohle?

Pak jsou tu menší nepodstatné detaily, jako je například francouzštinašpanělština a obecně sebevzdělávání v různých pedagogických kurzech.

Neopomíjím ale ani své zájmy, tedy například virtuální Harry Potter rpg (hocz.org) a všem doporučuji se přihlásit, je otevřená registrace!

Výsledek obrázku pro i dont have time gif

Pokud si to shrneme:

  • příprava na vyučování
  • přijímací zkoušky
  • státnice
  • bakalářka
  • francouzština
  • španělština
  • volný čas
  • samotné vyučování
  • čtení
  • psaní (uzávěrka Hvězdy inkoustu se prudkým tempem blíží)

A určitě jsem na cokoliv dalšího zapomněla. Bez diáře nedám ani ránu, nosím ho všude sebou, připravuji si věci do školy, do práce kdykoliv to jde. Mám dva týdny na přípravy do všech předmětů, co budu učit (a to mám jenom poloviční úvazek!) a ještě jsem si vymyslela, že teď letím na týden na dovolenou do Řecka.

Výsledek obrázku pro why? gif

A tam chci prostě vypustit. Dát si oraz, moc nepřemýšlet, vzít si jen čtečku a počítač, jen číst a psát. Stejně se znám a prostě budu pracovat.

Je tu nějaký další takový magor, kdo nezná zábrany a navaluje si stále další a další věci? Nějaké tipy, jak vše ukočírovat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *