Rebelové vln | Názor

Rebelové vln jsou neskutečná pecka od známé autorky Sara Raasch, která byla loni na Humbooku. Knihu jsem si původně koupila jen proto, že vypadala strašně milá a já ji chtěla vidět naživo. A promluvit si s ní!

Na začátku jsem strašně, ale strašně nadávala. Vůbec jsem nechápala neskutečné množství postav a marně se v nich snažila zorientovat. Bylo jich tolik, měly složité jméno a já brblala a brblala.

Docela dlouho jsem přemýšlela, že tu knihu prostě zahodím a budu dělat, že neexistovala a nikdy existovat už nebude. Jenže pak se něco zlomilo.

Přešla přibližně první třetina, kdy jsem se již s postavami seznámila a kola osudu se začala roztáčet. Příběh pohlcoval víc a víc stránek, stejně tak jsem já hltala každé slovo, každé písmenko a nemohla uvěřit tomu, co se děje.

Jako by si spisovatelka první třetinu vychutnávala, a dokonce mi přišlo, že snad i zkouší, co vydrží čtenář. A věřte, že to stojí za to.

Na instagramu jsem teď sledovala nějaké společné čtení a všichni Rebely děsně vyhejtili, vyčetli knize vše, co šlo (ale i to, co nešlo), celou knihu zhanili a udělali z ní div ne největší odpad století.

A já to zcela upřímně nechápala.

Kniha je neskutečně originální, jsou tam piráti (proboha!!!) a máme tam tajuplnou linku, hezké romantické momenty, k tomu ale i dost napětí, strachu o postavy a navíc prostě… piráti!

Nejčastější nadávky jsou na nelogičnost, dlouhá jména a zdlouhavé vyprávění. Ano, začátek byl fakt pomalé a nesrozumitelné peklo.

Ale pak do sebe postupně začalo vše zapadat a náhle to bylo jasné jako facka. A nechápala jsem, co jsem na tom předtím nechápala!

Na konci jsem se do příběhu beznadějně zamilovala a nemohu se dočkat dalšího dílu.

2 Replies to “Rebelové vln | Názor”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *