Těžko uvěřitelný příběh | Názor

Moc děkuji Kiře za nápad k těmto milým bannerům. Ráda bych jimi příběh uváděla vždy s pozadím dokreslujícím atmosféru.

Těžko uvěřitelný příběh byla kniha, s kterou jsem vstoupila do roku 2019. V knihovně jsem si ji vybrala především pro krásnou obálku a zaujala mě možnost road tripu s oblíbeným zpěvákem. Předpokládala jsem spoustu věcí, část se splnila, část naopak překvapila.

Chris Colfer je známý herec, kterého já osobně znám ze seriálu Glee, kde se mi jeho výkon neskutečně líbil a jeho charakteru jsem neskutečně fandila. Jeho spisovatelskou kariéru jsem neznala a napadlo mě to právě teprve nedávno, že vlastně docela dlouho píše a proto bych se na to mohla mrknout.

Kniha se mi prvně líbila, přišlo mi to neotřelé, zajímavé, jak se vše postupně rozjíždělo a jednotlivé charaktery jsme teprve společně odhalovali. Zamilovala jsem se do některých, jiné jsem jen trpce snášela. Postupem času ovšem vznikl problém, kdy jsem začínala skřípat zuby.

Jaká je pravděpodobnost, že se v partě čtyř lidí sejde tolik výjimečných, které běžně nemusíte potkávat? Cash byl prostě na pěst, ale tím správným způsobem, kdy postupně ukazoval, že nic není černobílé a sotva něčí povaha. Snažil se ukázat, že i on má své světlé stránky, nad nimiž většinu času převládaly ty tmavé, ale jak příběh plynul, náhle člověk odhaloval, že to vlastně není vůbec špatný člověk. Jeho vztah s Topherem byl nádherný, už vůbec nebyl ve stylu fanoušek/celebrita, ale kdyby člověk řekl, že byl bratrský, vůbec by nepřeháněl.

Samozřejmostí bylo tvrdé překvapení, u něhož jsem při odhalení jen zmateně koukala, zda se to vážně děje. Dělo. Myslela jsem, že jsem Young Adult knih přečetla dost a zápletky mě proto nepřekvapí. Jak já jsem se ale spletla.

Cashův problém mi roztříštil srdce na kousky, ale o vteřinku později vše bylo zas dokonáno, protože ten konec mě natolik znechutil svým ideálem, dokonalostí a parádností, že to brutálně strhlo hodnocení.

A to platí i teď. Skoro po pěti měsících.

A co vy? Četli jste Těžko uvěřitelný příběh nebo něco podobného? Znáte Chrise Colfera?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *