Svět knihy 2019 | Proč je objímá?

Svět knihy je událost, která nenechá žádného knihomola jen tak stát a nevnímat. Šla jsem výjimečně hned ve čtvrtek, protože jsem doufala, že tam bude málo lidí. Ha-ha.

Pojďme se na to pečlivě tedy podívat…

Jak již tedy bylo zmíněno, na SK jsem vyrazila již ve čtvrtek se svou kamarádkou Terkou z Instagramu Ztracena v knize. Domluvily jsme se hezky hned z rána, protože jsme doufaly v co nejmenší počet lidí. Ale to jsme se krutě zmýlily. Davy důchodců a školy. Všude středoškoláci znudění návštěvou blbého knižního veletrhu, důchodci o holích, co nutně potřebují další knihy. A mezitím jsme se plácaly my dvě. Věděly jsme ale, za čím jdeme.

Vykoupily jsme hned Euromedia stánek, kde jsem si nabrala Hvězdy nám nepřály a Copatou mámu. Dále byl Albatros prostor, kde jsem váhala mezi Kulti Nikdynoc. Druhá zmiňovaná kniha nakonec zvítězila. Na oplátku jsem Terce vnutila Illuminae, o kterém mi nyní posílá nadšeně zamilované ohlasy. Snad vím, co je dobré, ne? 

A pak byla samozřejmě i Pevnost, kde vždy vykoupím stará čísla ve velkém. V jednom z časopisů jsem dostala navíc i knihu, tentokrát to byla Arkádie – Procitnutí. První den byl úspěšně zakončen koupí kelímku, který jsme slavnostně hned málem ztratily.

Na sobotu jsem se domluvila s Kačkou z instagramu Mé srdce z knih, která se ztratila a pak si skoro nechala píchnout kofein do žíly. Mezitím se v Mc scházely ambasadorky Humbooku a že jich bylo! Jenom takový detail… Neustále píší, jak se nemáme bát za nimi přijít. Chtěla jsem, ale když jsem viděla ty otrávené pohledy vrhané do všech stran, docela to od Hambasadorek odradilo…

Mezitím jsem viděla právě na instagramu úžasnou Kiru z jejího blogu V záplavě knih, jak natáčí stories během chůze s knihou na hlavě. Jelikož se známe z Humbooku 2018 okamžitě jsem jí psala, kde je. Ozvala se, že nedaleko, a proto jsme se během chvíle domluvily na srazu. Kačka se snažila naučit výslovnost Renegátů, které překřtila na RegenátyRegátyRegenerátory a další zajímavé výplody. Jako když se dítě učí mluvit! 

Nakonec jsme v naší skupince vyrazily vstříc Výstavišti Holešovice. V tramvaji jsme kupovaly hromadně Kiřlístek, protože byla děsně šikovná. Kačka držela peněženku, já balancovala s telefonem a Kira diktovala číslo karty. Kiru ještě držel pán s berlema, o jehož záda se opírala… No, sranda to byla!

Kiřina kniha na hlavě na sebe samozřejmě poutala děsně pozornosti. Nakonec jsme byly vpuštěny dovnitř a první kroky běžely ke stánku Hostu. Byl mi vyloženě vnucen Projekt Kronos spolu s Naslouchačem. Na oplátku jsem Kiře vnutila Děti krve a kostí společně s Kačkou, protože obě knihu milujeme. Naše kroky se pak rozdělily, jelikož jsem mířila na Yoli brunch podpořit Thea s Aničkou Musilovou. Pokřtila se Theova druhý kniha, Koláčky a spiklenci, a potom byla autogramiáda. Theo s Aničkou i Ráďa Blažek mě s úsměvem zdravili halasným ahoj a vzápětí jsem Thea i s Aničkou objímala. A fronta, která udělala jen whaaat mě potěšila.

Další kroky mířily kolem fronty dozadu, abych našla zas Kačku. Podařilo se a společně jsme zamířily ven na Humbook stage, kde jsme se potulovaly, já předala Magdě její výhru (S láskou tě nenávidím) a pak už mě čekal jen stánek Booklab, kam jsem zavítala omylem. Usmála jsem se na oranžovou milovanou knížečku Dej mi své jméno, zabrousila očima o kousek vedle… A s nadšením chňapla po Call Me By Your Name v originále. Chtěla jsem to, potřebovala jsem to, mám to. A jak jsem spokojená!

Z letošního Světa knihy jsem si tedy donesla osm knih. Což je fakt dost, protože jindy si přinesu třeba jednu, dvě. Vlivem toho (a předchozího nákupu v Knihách Dobrovský skoro za tři tisíce) jsem si dala slib. Dokud nepřečtu všechny knihy z vlastní knihovny, nekoupím si žádnou další! Tak jsem zvědavá, jak to půjde…

A co vy a Svět knihy? Navštívili jste, nakoupili jste? Pochlubte se!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *