Roztomilé malé lhářky v novém?

Zdroj

Nevím, kolik z vás zná Roztomilé malé lhářky (v originále Pretty Little Liars), ale jednu dobu to byl velký hit. Z napínavého seriálu se ale postupem času stalo ždímání peněz a nové série ztrácely na smyslu. Ani ty knihy nebyly ony. Pak se ovšem objevila série Hra lží (v originále The Lying Game) a autorka znovu vystřelila vzhůru. Seriál se klasicky od děje knih odklonil a nezískal velkou popularitu.

Zdroj

A nyní se objevila (dobře, já jsem objevila) série Perfekcionistky. Kdo ví, zda bude i seriál (ale předpokládám, že ano), ale ač jsem tomu nedávala moc šancí, první díl si mě zcela získal.


Jak jsem již zmínila, série se jmenuje stejně jako první díl – Perfekcionistky. Kniha opět pojednává o partě dívek, o tajemných mystériích a o „dokonalém” městečku, které samozřejmě dokonalé není. Z hloupé diskuze plné nevinných narážek na smrt jiných lidí se vyvine krutá hra podobná lovu na všechny, které hlavní hrdinky nesnáší.

Zdroj

Ke knize jsem přistupovala doopravdy skepticky. Ano, jakmile jsem viděla jméno Sara Shepard, srdce se mi nadšením rozbušilo, protože jsem s touto autorkou vyrůstala. Nejprve s PLL, poté s TLG a nyní tu mám Perfekcionistky. Autorčin problém – nebo možná spíš můj problém s autorkou – spočívá v jejím stylu všeho na jedno brdo. Tři knižní série, tři ústřední vraždy a tři (ne)dokonalá městečka. V Perfekcionistkách je vidět, jak je autorka sama sebou ovlivněna, ale kdo ví, čím to je způsobeno.

Ovšem i přes prakticky nulová očekávání jsem se do knihy neskutečně zamilovala. Jak se postavy postupně objevovaly na scéně a na povrch vyplouvala jejich děsivá tajemství, běhal mi mráz po zádech a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Ani posunutý termín z psychologie si neupoutal mou pozornost, dokud jsem nepřetočila poslední stránku! 
Zdroj
Nejspíše je Shepardová dostatečně vypsaná a nasbírala spoustu zkušeností, protože tahle série má všechno, co předchozí série neměly a co mi na nich vadilo. Neokoukaný děj, prudký spád, tajemství zahalená do lží a jizev nejen na duši. Kombinace charakterů hlavních hrdinek, jejich životů a tak iritujícího dokonalého městečka si mě prostě získala. Prakticky okamžitě jsem si běžela pro druhý díl, jen abych zjistila, co s holkama bude dál. 
Pokud jste stejně skeptičtí jako jsem byla já, mám jednoduchou radu – nebuďte. Dejte autorce ještě jednu šanci a uvidíte, že vás překvapí. 

2 Replies to “Roztomilé malé lhářky v novém?”

  1. Podle stránek fb Pretty little liars, se perfekcionistky už točí, ony to označují za spin-off k PPL tak nevím. Do knížky nejspíš nepůjdu, ale jelikož jsou PPL moje guilty pleasure, tak seriál asi zkusím.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *