The End Of The F ** king world

Zdroj

“Sometimes everything is suddenly really simple, You step out and you see where you are really clearly. You see yourself, and you think, ‘Fuck this shit.”

Zdroj

Kdo by v dnešní době nekoukal na seriály, skoro jako by nežil. Minimálně znáte Simpsonovi, Ulici, Ordinaci, ale také hodně letí Přátelé a starší zajistě ocení Chůvu k pohledání, Gillmorova děvčata a Sabrinu. Dnešní mládež ovšem tyto seriály prakticky nezná, ačkoliv jsme se u nich nasmáli.

Já sama jsem je sledovala vždy v televizi. Pokaždé jsem si prostě sedla ve stejný čas před televizi a většinou u toho obědvala. Ani jsem netušila, že se to nějak jmenuje – seriály – a že to jednou bude takový trend.

Mezi mladými ale frčí seriály jako The Game of Thrones, Pretty Little Liars, The Vampire Diarie, 13 Reasons Why a právě novinka od Netflixu, The End Of The F ** king World. 

James (Alex Lawther) je sedmnáctiletý kluk, který si o sobě myslí, že je psychopat s potřebou zabít člověka. Alyssa (Jessica Barden) je také sedmnáctiletá a právě začala chodit na stejnou školu jako James. Vyznačuje se svým více než hrubým jazykem a tendencí neustále porušovat pravidla. Oba hrdinové nemají z různých důvodu jednoduché dospívání. Seznámí se dost netradičním způsobem na školním obědě. Později spolu z dost odlišných důvodů začnou chodit, a tak celý příběh začíná. (zdroj)

Kdybych měla říct, čím mě TEOTFW tak strašně zaujalo, asi bych měla problém odpověď najít. Příběh je natolik specifický a postavy tak odlišné, že by mě to spíš normálně štvalo. Vlastně se zde skoro nic neodehrává. Herci jsou neokoukaní, mladí a občas jim člověk zcela nevěří. Děj je přehnaný, ale vlastně uvěřitelný.

A čím mě tenhle seriál tedy tak strašně uchvátil? 

Zdroj

Zajímavý soundtrack dokreslující atmosféru mě zprvu poměrně dost překvapil, protože jsem většinu písniček nezdála. Ovšem k tomu, co se během seriálu dělo, tak nějak perfektně seděl.
Postavy a jejich proměna mě chytila za srdce. Na začátku jsem nad nimi kroutila očima a stěžovala si, co je to za podivné existence, proč by někdo o něčem takovém chtěl natáčet seriál, ale jak jsem se osmi dvacetiminutovými díly prokousávala, tajil se mi dech a měla jsem o ně strach. Chtěla jsem, tak strašně jsem chtěla, aby vše dopadlo tak, jak má.

Předstíraný vztah, zmatečné důvody k útěku a nepochopení, s kterým na sebe James s Alyssou shlíželi, mě zprvu nutilo seriál vypnout. Jenže všichni o tom mluvili. Každý říkal, jak je to boží, Netflix mi neustále nabízel shlédnutí, a když jsem jeden víkend neměla v noci co dělat, otevřela jsem si to.

Zdroj

Překvapila mě délka dílů, šokovalo mě i jejich množství. Znuděně jsem se zapřela o židli a… další tři hodiny se neodlepila. Dokonce i přítel, který normálně seriály moc nevyhledává, si sedl vedle mě a koukali jsme spolu. I teď, víc jak týden po dokoukání, o tom stále mluvíme. Rozebíráme jednotlivé situace, snažíme se najít jejich důvody pro jednotlivé činy, snažíme se pochopit, kdo co proč udělal, jak by se to mohlo stát jinak, jak bychom mohli pomoci.

Pokud hledáte seriál na odreagování, u kterého budete tajit dech a říkat si cože!?, tenhle by pro vás mohl být ten správný. Nejedná se o klasické klišé. Vlastně jedná, ale v takové formě, že to vůbec nevadí. Stane se tolik šokujících momentů, že jenom nakrčíte obočí a budete si chtít vyrvat vlasy. 
Vývoj postav mě neskutečně chytl u srdce, stejně jako jejich příběhy, s kterými jsem se ztotožňovala. Hrozně jsem litovala tatínka Jamese a maminku Alyssi. Oni za nic nemohli a přesto se jim toho stalo tolik…
Zdroj

U některých momentů jsem jen se slzami v očích seděla a prosila, aby jejich utrpení už skončilo. Aby se to napravilo. Ale od začátku seriálu mi bylo jasné, že tahle hořkosladká komedie asi šťastný konec mít nebude…


A co vy? Viděli jste TEOTFW? Znáte nějaké podobné seriály?

Zdroj

2 Replies to “The End Of The F ** king world”

  1. Žiadny podobný seriál nepoznám a zrejme aj preto mi tak učaril. Bolo to úžasné a prakticky slovami neopísateľné. Niekedy až bizárne situácie a ich charaktery, ktoré mi taktiež spočiatku otvárali ústa dokorán… Všetko to má čaro. Ešte stále neviem prestať na seriál myslieť a zrejme všetko na ňom mi chýba. Skvelý článok :)!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *