Rc: Ostrov lhářů

Znáte to? Ne?! Tak se nejprve podívejte SEM.
Nejprve jsem chtěla nafotit fotky sama, ale mobil odmítá fungovat. Tuto fotku jsem si vypůjčila ZDE.

Cadence každý rok jezdí na ostrov za svým dědečkem, kde spolu se stejně starými bratranci a sestřenicí prožívá divoká léta plná srandiček a triků. Říká se jim Lháři. Mladším dětem říkají maloši a celkově ignorují svou rodinu.

Žijí rychle a vše si berou plnými doušky. Jenže poté se to zvrtne…

Původní název: We Were Liars  

Autor: E. Lockhart
Nakladatel: Host
Rok vydání: 2015
Počet stran: 264

“Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě lžete!”

Cady utrpěla pořádný úraz hlavy – nic si nepamatuje, bere prášky a všechno má jako v mlze. Mamka jí nic nechce říct, dědeček se po smrti babičky změnil a neustále ji oslovuje Mirren a maloši si myslí, že je z ní feťák.

Poslední dva roky má jako v mlze a nic si nepamatuje. A my tápeme s ní. Marně sledujeme její boj o to, aby si vzpomněla, plaveme v tom stejně jako ona. Dech se tají a čím víc odhalujeme spletitá tajemství dokonalého rodu Sinclairových, tím víc se nám chce brečet.

Knihu jsem poprvé četla, když jsem byla na brigádě v knihkupectví. Přítel mi ji koupil k narozeninám (spolu s Fangirl) a proto jsem se na ni hned vrhla. Ostrov patří mezi knihy, na které nikdy nezapomenete. Zavrtá se vám pod kůži a i když si budete chtít děj zopakovat dalším přečtením, stále v něm budete objevovat nové a nové věci.

Celý děj jsem měla sevřené hrdlo a jak jsem postupovala, bylo mi Cady a celého rodu Sinclairových čím dál tím víc líto.

Myslím, že Ostrov lhářů je jedna z nejgeniálnějších young adult knih, co jsem kdy četla. Je v ní vše, co by vás mohlo zajímat – napětí, romance, ztráta, tajemství… Odkrývá nám život zhýčkaného bohatého dědečka, nezvedených dcer (princezen) a nespokojenost čtyř lidí, kteří jsou ochotni udělat cokoliv, aby svou rodinu napravili.

Upřímně, Lháře jsem si okamžitě oblíbila. Hádky tetiček a dědečka mi přišly nechutné a bezpředmětné, maloši jsou zase trhlí, skoro jako by se jednalo o malé děti, ale Lháři… jsou prostě perfektní.

Nejméně mi seděla Mirren, ovšem totálně jsem si zamilovala Gata. Proč? Kvůli jeho názorům. A hlavně kvůli narážkám na Větrnou hůrku!

Jestli hledáte oddechovou knihu, Ostrov lhářů odložte. Pokud se ovšem nebojíte ponořit přímo po hlavě do jiného světa – do světa boháčů a intrik – doporučuji. Myslím, že příběh není pro každého.

SPOILER!!!

Nejvíce jsem brečela, když jsem četla, jak uhořeli retrívři. A potom pro Gata a Johnnyho. Co vy?

Zdroje: 1 | 2

4 Replies to “Rc: Ostrov lhářů”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *